Papp Károly nap az iskolában

2011.11.05

November 4-én hagyományainkhoz hűen megrendezésre került névadónk napja. A rendezvényünket ünnepséggel kezdtük, ahol megemlékeztünk Papp Károly professzor életéről. Az ünnepség végén megkoszorúztuk Papp Károly szobrát az iskolakertben. A szép ünnepséget Tóthné Ónody Nóra tanárnő szervezte. A nap további részében csapatokra oszlottunk és különféle érdekes feladatokat oldottunk meg. Volt kincskeresés, sütés-főzés, képkirakó játék, ruhatervezés és készítés, amihez kizárólag újságpapírt használhattunk, végül, de nem utolsó sorban egy rövid jelenetet kellett előadni, ami egy közmondásra épül. Mindenki buzgón dolgozott, hogy minél jobb eredményt érjen el. A nap végén bemutattuk műveinket: a főzős feladatnál az 5. osztály kókuszgolyókat, a 6. és 8. osztály piskótából készült finomságokat készített, mi 7-esek pedig kókusztekercset és kis „dinnyét” készítettünk. Ezután minden csapat átment a Sportcsarnokba és megnéztük a ruhabemutatót, a rövid vicces jeleneteket, melyeken igen jól szórakoztunk. A rendezvényt egy nagyon jó hangulatú karaoke játék zárta. Természetesen a nap folyamán gyűjtött pontok, eredmények beleszámítanak a tanévet átölelő Papp Károly Díj összesítésébe.

Köszönjük szépen a versenyek megszervezését Lesták Erzsébet tanárnőnek.

Pogány Lili 7. o.

Papp Károly Nap 2011.11.04. fotók száma: 112