Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Március 15-i ünnepség

2008.03.14

1848 március 15-ének 161. évfordulóját ünnepeltük az idén. A községi ünnepségen felléptek a Dr. Papp Károly Általános Iskola 7.-es és 8.-os diákjai is (8 lány és 8 fiú). Hosszas készülődés előzte meg a műsort; 3 héten át minden délután, sőt reggel is próbáltak a gyerekek. Nemcsak prózai szereplésre és versek szavalására vállalkoztak, hanem zenés-táncos koreográfiával is színesítették előadásukat.

A lányok egységes fehér ruhában léptek fel, ami még ünnepélyesebbé tette a csaknem 45 perces műsort. Iskolánk tanulói hatalmas sikert arattak, a közönség vastapssal jutalmazta őket.

Az előadás közben az 1848/49-es eseményeket láthatták a nézők kivetítőn. Kiss Bence 5. osztályos tanuló értékes grafikáival járult hozzá a műsor sikeréhez, Nagy Imre jászapáti grafikus pedig a hátteret dekorálta egy hatalmas Petőfi portréval.

Köszönjük Tóthné Ónody Nóra tanárnő munkáját, aki felkészítette a gyerekeket erre a szép műsorra.