Körzeti szavalóverseny a Költészet Napján

2008.04.11
Az iskola a Papp Károly utcai főépület 50 éves évfordulóját ünnepli a 2008-as év folyamán. Ezen rendezvénysorozat első ünnepsége volt a Körzeti szavalóverseny. A rendezvényen 10 iskola képviseltette magát a nagykátai körzetből, az iskolai szavalóversenyek győzteseivel. A 44 szavaló diák produkcióit a hattagú zsűri értékelte, amelyben öt magyar irodalom szakos pedagógus kapott helyet, és óriási örömünkre a zsűri elnökségét Bencze Ilona színművésznő vállalta el. A művésznő köszöntőjében kiemelte, hogy életünkben a szépséget és az értékeket kell keresnünk, majd becsüljük meg annak minden pillanatát. Nagy örömének adott hangot, hogy a kultúra ilyen meghitt szentélyére lelt a Tápiómentén. Petőfi Sándor Jövendölés című költeményét szavalta el, mintegy kedvcsinálóként a versenyző gyermekeknek, s csodálatos előadása közben megállt a levegő a sportcsarnokban. A gyermekek négy korcsoportban versengtek, és három „felvonásban” adtak számot tudásukról. A zsűri nehéz munkája után Bencze Ilona színművésznő adta át az emléklapokat és jutalmakat, okleveleket. A művésznőnek minden versenyző gyermekhez volt kedves szava, röviden értékelte előadásukat. Lenyűgöző egyéniségével, minden szavalóra kiterjedő szeretetteljes figyelmével olyan emelkedett hangulatot teremtett, amire sokáig emlékezni fogunk. Igazán méltó volt a Költészet Napjának ünnepéhez ez a színvonalas rendezvény, melynek fő szervezői: Pester Attiláné tanárnő, Tóthné Ónody Nóra tanárnő, Urbán Ágnes tanárnő és Minik Gáborné művelődésszervező voltak. A büfét a szülői munkaközösség lelkes tagjai működtették. Munkájukat ezúton is köszönjük szépen.

A rendezvény támogatói a Pest Megyei Közművelődési Intézet és Tápióság Önkormányzata, akik támogatását nagyon köszönjük.

A díjazott és így a megyei döntőbe jutott tanulók és felkészítőik:

I. korcsoport:

1. Hernyik Nikolett, Tápiószecső

Felkészítő: Varróné Kuli Margit

2. Csutorka Márk, Tápióbicske

Felkészítő: Száraz Istvánné

3. Maróth Alexandra, Tápióság

Felkészítő: Dudásné Kun Éva

II. korcsoport:

1. Szarvas Rebeka, Tápiógyörgye

Felk.: Miskolcziné Muzsai Éva

2. Kamuti Harmat, Tápiógyörgye

Felkészítő: Teréki Katalin

3. Koncz Lili, Kóka

Felkészítő: Visegrádi Józsefné

Különdíjas: Tóth Bence, Tápióság

Felkészítő: Tóthné Ónody Nóra

III. korcsoport:

1. Pintér Viktória, Kóka

Felkészítő: Konczné Somogyi Edit

2. Hájos Boglárka, Nagykáta, Váci M. Ált. Isk.

Felkészítő: Horváthné Palkó Andrea

3. Tóth Dániel, Tápióság

Felkészítő: Tóthné Ónody Nóra

Különdíjas: Keszei Kitti, Farmos

Felkészítő: Cziráné Fehér Anita

IV. korcsoport:

1. Csepregi Evelyn, Tápióbicske

Felkészítő: Szalóki Krisztina

2. Kassai András, Pánd

Felkészítő: Herczegh Magdolna

3. Dani Nándor, Tápiógyörgye

Felkészítő: Menkóné Kácsor Ilona

Különdíj: Palik Dávid, Kóka

Felkészítő: Keczölné Fekete Ilona

A továbbjutott tanulóknak és felkészítő pedagógusaiknak jó munkát és sok sikert kívánunk a megyei döntőben

Minden zenekedvelő és dalszerető érdeklődőt sok szeretettel várunk rendezvénysorozatunk második ünnepségére, a Körzeti Kórustalálkozóra, melyet 2008. május 9-én, pénteken rendezünk szintén a Tápiósági Sportcsarnokban, 14. órai kezdettel.

Tóth Gábor